Bilancování uplynulého roku je vždy trochu vzpomínek, trochu slibů do roku nového a trochu statistiky. V roce 2019 jsme dovezli celkem 124 automobilů a tím jsme splnili to, co jsem si slíbili na konci roku 2018, že nebudeme nijak výrazně navyšovat počet dovezených aut, aby to nebylo na úkor kvality.

Mimo dovozu automobilů jsme začali také automobily z ČR vyvážet. V roce 2019 jsme do Německa a Švýcarska vyvezli celkem 145 vozů převážně koncernových vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Seat, Porsche a několik málo vozů značek KIA, Hyundai a Ford.

Splnili jsme i to, že jsme nijak zásadně nenavýšili zisk, takže naše ceny zůstávají stále příznivé při dodržení kvality dovážených aut, což je naší hlavní devizou.

Nesplnili jsme ale to, že nebudeme navyšovat obrat, protože ten se nám téměř zdvojnásobil a to jen díky tomu, že jsme dováželi vyšší třídu aut, než rok předtím a tudíž i ceny jsou vozů jsou vyšší. Letos jsme dovezli jsme tři vozy s cenou vyšší jak osm milionů korun (Bentley, 2x Lamborghini) a několik vozů Maserati u kterých pořizovací cena přesáhla dva miliony Kć. Průměrná cena jednoho dovezeného auta byla v roce 2019 1.050.000,- Kč no a ono to pak rychle naskakuje.

Téměř všechny dovezené vozy pocházely od autorizovaných prodejců, popřípadě přímo z továrních zdrojů a zásob výrobců. Auta sice nejsou nejlevnější, ale je vidět, že kupující už nehledí jenom na cenu auta, ale i na to, kde se auto kupuje a jaké má prodejce zázemí a pověst. Má se tudíž kam obrátit nejen v případě koupě auta, v případě konzultace ale i třeba v případě reklamace, zkrátka každý ví, kde prodejce kdykoli najde.

Není umění prodávat levná auta, za předpokladu, že se neplatí daně a neodvádí DPH, auto vám prodají za benzinkou a nějaký cár papíru podepisujete na kapotě auta, čímž vidíte prodávajícího naposledy a vše další už je jen váš boj. Umění je prodávat kvalitní auto, poskytnout k němu kvalitní servis, nabízet jej za korektní cenu a prodávat jej kulturním způsobem v kulturním prostředí, za jasných právních a záručních podmínek.

Od nás se vždy předem dozvíte pravdivý stav auta a máte vždy garantované kilometry, původ i historii vozu. Takto to u nás bylo je a bude. Za rok 2019 jsme stejně jako v letech předchozích nepotřebovali právníka, reklamace byly pouze drobné a vždy vyřešeny ke spokojenosti zákazníků.

Cením si i toho, že nemáme jedinou nezaplacenou fakturu, máme do poslední koruny uhrazené veškeré odvody vůči státu v termínu a krom jednoho „zlobina“ nám nedluží ani zákazníci.

No a jestli si máme dát nějaké předsevzetí do roku 2020, tak je to pouze udržení toho, co již mnoho let děláme a zachovat si zdraví.

Tak to bylo trochu předsevzetí a zbývá mi jen ta statistika:

 • Průměrný věk našich zákazníků je 38 let.
 • Průměrná cena auta je 1.050.000,-Kč.
 • Počet dovezených kusů podle roku výroby: 25x 2019, 29x 2018, 36x 2017, 8x 2016, 22x 2015, 1x 2014, 2x 2011, 1x 2010.
 • Podle značek: 33x Mercedes-Benz, 27x AUDI, 26x BMW, 4x PORSCHE, 4x Maserati, 13x MAZDA, 2x FORD, 2x Lamborghini, 8x Volvo, 2x ŠKODA, 2x Land Rover, 1x Knaus.
 • Podle druhu vozidel : 53x kombi, 31x SUV, 27x limuzína, 6x sportovní automobil, 4x cabrio, 2x malé auto, 1x obytné auto.
 • Podle počtu km: 37x do 5.000 km, 32x 30.000 km, 36x 40.000 km, 7x 60.000 km, 8x do 80.000 km, 4x přes 100.000 km.
 • Poměr nafta-benzín je 74 ku 50.
 • Podle převodovky 33x manuál a 91x automat.
 • Podle jsou barvy : 25x stříbrná, 19x bílá, 18x šedá, 20x černá, 14x hnědá, 14x modrá, 4x zelená, 6x červená, 4x jiná barva.

Všechny tyto činnosti děláme naplno tak, jak nám síly stačí. A přestože pracuji celý život v oboru, který je plný špíny, podvodů, lumpáren a machinací, nenechali jsme se k tomuto nikdy zlákat. Máme čistý štít a za sebou poctivou práci. Před svým prahem máme zameteno a za sedmadvacet let působení na trhu s  auty se nemáme za co stydět. Na firmu Autoimport group neuslyšíte nikdy a nikde, že by někoho podvedla, někomu něco dlužila, někoho ošidila a něco nakradla. Nikdy jsme se s nikým nesoudili. Určitě umíme udělat i chybu, ale chybovat je lidské a pokud se k ní umíme postavit čelem, pak to nepovažujeme za nic nenormálního.

Velmi mě zajímá, co s touhle branží bude dále, neboť si myslím, že při dovozu aut v roce 2020 nás všechny čekají nové výzvy. Všude se píše, že ojetých aut je dost. Ano, je. Ale! Není dost dobrých a pěkných aut.

Objevily se i články o tom, že se budou ojetá auta mírně zdražovat… zvláštní, že? Možná s tímto názorem začínám souhlasit. Vidím to na německém trhu. Zkuste si koupit pěknou, benzínovou, nebouranou Mazdu 6 po prvním majiteli a s rozumným nájezdem kilometrů. Jaká bude cena?  Stejná situace je u Toyoty a Lexusu. …pěkná ojetá auta mizí tak rychle, že se stávají nedostatkovým zbožím anebo rovnou nejsou.

V roce 2020 se naše firma bude ubírat pouze několika směry:

 1. Dovoz maximálně šestiletých osobních a užitkových vozů z Německa, Švýcarska, severu Itálie a Rakouska s nájezdem do 150.000 km. Starší vozy a vozy s vyšším nájezdem nevozíme, neboť nám to nedává smysl.
 2. Kvůli množství práce, časové a finanční náročnosti již nebudeme až na vyjimky realizovat dovoz automobilů ze severských států a Španělsko.
 3. Dále hodláme nakupovat přímo od výrobců, autorizovaných dealerů, leasingových společností, bank a prověřených prodejců.
 4. Dovoz pouze nehavarovaných prémiových vozů, s garantovanými kilometry i původem.
 5. Dovoz automobilů převážně od svých několika smluvních a dlouholetých partnerů, kteří prodávají nové, zánovní a roční vozy se zárukami od výrobce, v bezvadném stavu a za velmi rozumných podmínek.
 6. Dovoz poškozených automobilů, motorek, skútrů ze Švýcarska – havarované vozy přímo od pojišťoven.
 7. Provoz licencované mezinárodní autodopravu osobních a dodávkových, nových i ojetých, vozidel.
 8. Možnost sjednání výhodné financování a pojištění u našich smluvních partnerů.

Stále jsem upřímně rád, že si pamatuji každého klienta, kterému jsme pomohli zařídit nákup a dovoz auta nejen z Německa. V roce 2019 těch cest bylo hodně… přes 130 tisíc najetých kilometrů, bez nehody, bez poruch a téměř vždy na čas.

Velmi všem děkuji za recenze na služby při dovozu auta ať již na firmy.cz ,  Facebooku popř. GoogluDěkujeme také za e-maily, které nikde nezveřejňujeme. Moc to pro nás znamená a je to pro mě hnací motor. Je to feedback, že to, co děláme, tak Vám všem dává smysl.

Na našich webových stránkách najdete všechna dovezená auta a není tedy problém provézt zpětnou kontrolu našich slov. Na závěr bych chtěl jenom poděkovat všem našim zákazníkům za projevenou důvěru. Našim sledovatelům bych popřál, aby se našimi zákazníky stali a děkuji i naší konkurenci, že nás žene neustále k lepším výsledkům a z naší strany k lepším službám.

Úspěšný a klidný nový rok 2020 přeje všem dobrým lidem tým Autoimport group, s.r.o..

Kontaktní formulář
close slider
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800