Rubriky
Novinky

CHIPTUNING – Optimalizace výkonu pro Vaše auto

Nám se bát svěřit auto nemusíte. Za prvé optimalizuje výkon motoru pomocí špičkové technologie BitPower, jejíž kvality prověřily tisíce spokojených klientů. Za druhé nejsme žádní garážoví tuneři a za třetí nastavujeme parametry hlavou.

Když síla nestačí aneb Chiptuning

Nemusíte být zrovna Michael Schumacher, aby se vám líbila silná auta. Nemusíte mít doma nad postelí plakát Ferrari a dokonce nemusíte mít ani závodnické choutky, abyste začali reálně uvažovat o úpravě výkonu a točivého momentu motoru vašeho auta. Chiptuning není sprosté slovo ani synonymum poruchy. Chiptuning pomáhá využít potenciál, který v motoru vašeho auta dřímá. Autoimport group dělá věci pořádně nebo vůbec, a tak rozhodnete-li se nenechat váš motor zahálet, profesionálně vám poradíme a pomůžeme.

Rozhodně nebudeme nic „bastlit“ na koleně, do něčeho vrtat, přestřihávat dráty a ládovat do vaší řídící jednotky data s pomocí softwaru pochybného původu a kvality. Autoimport group spolupracuje v oblasti chiptuningu se špičkou ve svém oboru – německou společností RaceChip. RaceChip vyladil za dobu své existence tisíce motorů.

A tyto své znalosti předává nám v Autoimport group. Pokud tedy koketujete s myšlenkou darovat vašemu autu a motoru lepší parametry, můžete se na nás obrátit. Jestliže váháte kvůli obavám z toho, že motoru ublížíte, pokračujte ve čtení.

Mýty a pověry

Chiptuning znamená přímý zásah do motoru.
Nesmysl. Motoru Vašeho auta se v zásadě nemusíme vůbec dotknout. Chiptuning totiž neznamená žádné vrtání ani šroubování, chiptuning znamená úpravu softwaru Vaší řídící jednotky. Technici jednoduše vyladí nastavení řídící jednotky Vašeho auta a toto nastavení změní tak, aby motor produkoval vyšší výkon, točivý moment a přitom spotřeboval (ve většině případů) o 5 – 10 % méně paliva.

Výrobci automobilů sami nejlépe vědí, co motor zvládne a co ne, a tak jedině oni nastaví optimální hodnoty.
Nastaví optimální hodnoty jak pro koho. Automobilky pokrývají svou produkcí celý svět a nemají čas ani prostředky na to, aby upravovali software řídící jednotky v každé zemi podle platné legislativy, přírodních podmínek nebo zažitých zvyklostí. Výrobci prostě najdou vhodný kompromis pro všechny a ten Vašemu motoru naordinují. Chcete-li vyšší výkon, musíte si koupit silnější motor. Vaše jednotka má přitom rezervy, které můžete využít a neutrácet za „lepší“ motorizaci.

Chiptuning výrazně snižuje životnost motoru.
Odpovíme si otázkou. A čím? Motor je geniální důkaz fungujících zákonů fyziky a mechaniky. Motor tvoří mnoho komponent, které vykonávají kruhový nebo přímočarý pohyb. Opotřebení se zvyšuje a životnost snižuje s každým dalším pohybem. Zvednete-li výkon a točivý moment, počet pohybů se nezvýší, spíše naopak. Představte si například Vaši obvyklou cestu z práce, v jejíž polovině narazíte na kopec. Normálně jezdíte na trojku, někdy i dvojku, otáčky jsou vyšší a tedy i počet pohybů. Silnější motor si vystačí s třetím nebo čtvrtým převodovým stupněm a nižšími otáčkami, počet pohybů se tedy sníží.

Chiptuning ruší záruku.
Neruší, protože Vám nikdo uskutečněný proces optimalizace výkonu a točivého momentu nedokáže. RaceChip je samostatný počítač, který upravuje data řídicí jednotky, ty jsou čtena čipovým laděním a individuálně optimalizována.

Co se tedy úpravou parametrů změní? Za prvé je důležité říci, že výkon lze zvyšovat pouze v určitém rozmezí. Atmosférické motory snesou bezpečně asi 10% nárůst výkonu a točivého momentu, přeplňované motory zvládají dokonce až 40 %. Úprava parametrů neboli zvýšení výkonu a točivého momentu se projeví na pružnosti motoru, tedy i lepších dynamických vlastnostech auta a možná překvapivě i nižší spotřebě. Po úpravě jde auto ochotněji za plynem, má větší sílu ve stoupáních i na výjezdech z křižovatek či na dálnici.

Už jsme vylepšili:

Mazda 6 2,0i, BMW 535d, BMW M3, Škoda Octavia III 1,6 TDI a další, Fiat Ducato, Carthago chic c-line I 4.2.

https://youtu.be/_d2YIkxkvrY